|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10 | CARRE Cyrille | AUXERRE | 02'01'17 | ||||
2 | 23 | BOULANGER Stephane | ST QUENTIN | 02'01'27 | ||||
3 | 29 | CLET Denis | DIJON ASPTT | 02'01'38 | ||||
4 | 27 | PLACE Nicolas | DIJON ASPTT | 02'01'43 | ||||
5 | 16 | JACOB Camille | TROYES | 02'04'02 | ||||
6 | 21 | MAILLOTTE Nicolas | AC BOULOGNE BILLANCOURT | 02'05'08 | ||||
7 | 17 | TASTARD Ronan | St GREGOIRE | 02'05'50 | ||||
8 | 19 | LE CRUBIER Vincent | St GREGOIRE | 02'07'34 | ||||
9 | 33 | PAYET Sylvain | ROUEN | 02'10'00 | ||||
10 | 22 | LE MENTEC Marc | St GREGOIRE | 02'10'27 | ||||
11 | 24 | BRIARD Christophe | VERNON | 02'10'50 | ||||
12 | 14 | NOWAKOWSKI Florent | AC BOULOGNE BILLANCOURT | 02'11'26 | ||||
13 | 18 | LE MARREC Herman | STRASBOURG S.E.V. | 02'12'16 | ||||
14 | 11 | ROBERT Gwenael | St GREGOIRE | 02'12'26 | ||||
15 | 28 | CAUCHOIS Ludovic | VERNON | 02'13'10 | ||||
16 | 1 | TEITI Tauirai | Tahiti | 02'13'57 | ||||
17 | 31 | ROBILLARD Sebastien | NANTES ATLANTIQUE | 02'17'23 | ||||
18 | 26 | BUFFET Clement | LAVAL | 02'17'53 | ||||
19 | 30 | RICARD Joel | MANSLE | 02'21'11 | ||||
20 | 35 | COULMIER Vincent | EPERNAY | 02'23'17 | ||||
21 | 6 | LOPEZ David | VERNON | 02'23'59 | ||||
22 | 8 | PICARD Cyril | DECIZE | 02'26'22 | ||||
23 | 9 | MAILLARD Etienne | ST MIHIEL | 02'29'32 | ||||
24 | 36 | HAUTBOIS Vianney | LAVAL | 02'30'10 | ||||
25 | 5 | HERMELLE Wilfried | VALENCIENNES U.C. | 02'34'08 | ||||
26 | 32 | DELVILLE Jerome | ST QUENTIN | 02'34'18 | ||||
27 | 34 | MULLER Jerome | NEUVIC | 02'35'46 | ||||
28 | 3 | DARCOURT Julien | COUDEKERQUE | 02'39'54 | ||||
<<< | 2 | ALDON Jerome | COURNON | Raye | ||||
<<< | 4 | LESCLOTOUR Erwan | GERARDMER | Raye | ||||
<<< | 7 | GOSSET Willy | ST QUENTIN | Abandon | ||||
<<< | 12 | TALON Jeremy | ST QUENTIN | Raye | ||||
<<< | 13 | LUCAS Edwin | St GREGOIRE | Abandon | ||||
<<< | 25 | MORAIS Yann | AC BOULOGNE BILLANCOURT | Raye | ||||
<<< | 15 | MINTER Guenole | LA ROCHE DERRIEN | Abandon | ||||
<<< | 20 | MARCAUD Romain | NEVERS | Absent |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 44 | JEGOUX Isabelle | ROUEN | 02'23'17 | ||||
2 | 50 | POLARD Manon | Franche Comte 1 | 02'31'14 | ||||
3 | 42 | MAITRE Sophie | MULHOUSE | 02'32'08 | ||||
4 | 43 | PECQUEUR Emilie | ST LAURENT | 02'33'15 | ||||
5 | 46 | LOQUET Lea | CONDE/VIRE | 02'33'27 | ||||
6 | 47 | SYLVOZ Manon | DECIZE | 02'49'02 | ||||
7 | 51 | ROLLAND Sabine | NEVERS | 02'59'26 | ||||
8 | 40 | DESPLANQUE Alexandra | QUESNOY/DEULE | 03'08'32 | ||||
<<< | 49 | FERREIRA Anabelle | LILLE | Abandon | ||||
<<< | 41 | MUGUET Vanessa | NANCY | Raye | ||||
<<< | 48 | JOUVE Anne Gaelle | ROUEN | Raye | ||||
<<< | 45 | KESSLER Amelie | GERARDMER | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 67 | JOYEUX Julien | DECIZE | 02'22'48 | ||||
2 | 66 | SIMART Thomas | ST LAURENT | 02'24'16 | ||||
3 | 65 | GAMORY Romain | TROYES | 02'28'57 | ||||
4 | 63 | PIERRIN Patrice | ST QUENTIN | 02'31'07 | ||||
5 | 69 | MELLION Sebastien | AUXERRE | 02'33'08 | ||||
6 | 62 | DEMORY Gregory | ST LAURENT | 02'33'09 | ||||
7 | 71 | MUKENSTURN Brice | DECIZE | 02'35'39 | ||||
8 | 61 | METIER Cyril | DECIZE | 02'37'03 | ||||
9 | 64 | METIER Anthony | DECIZE | 02'42'29 | ||||
10 | 60 | ROUMIER Francois Xavier | DIJON ASPTT | 02'52'25 | ||||
<<< | 72 | LATOUR Hugues | ST LAURENT | Abandon | ||||
<<< | 70 | MICHELIN Mathieu | TROYES | Raye | ||||
<<< | 68 | LAGARDE Pierre | LILLE | Raye |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 100 | MICHAUX Loic | NANCY | 01'06'37 | ||||
2 | 102 | VAL Pierrick | ST MIHIEL | 01'06'38 | ||||
3 | 98 | MOLL Maxime | VERNON | 01'07'44 | ||||
4 | 99 | GOETZ Clement | ST QUENTIN | 01'08'25 | ||||
5 | 105 | MANERA Mathieu | TROYES | 01'08'26 | ||||
6 | 109 | MAITRE Jeremy | MULHOUSE | 01'10'00 | ||||
7 | 103 | MOUGET Francis | SAINT VIT | 01'10'02 | ||||
8 | 92 | FIOUX Adrien | ROANNE | 01'10'07 | ||||
9 | 84 | HAGENBACH Vincent | MULHOUSE | 01'11'01 | ||||
10 | 106 | LAVE Gauthier | MULHOUSE | 01'11'03 | ||||
11 | 110 | ROTMAN Gautier | STRASBOURG S.E.V. | 01'12'20 | ||||
12 | 90 | BEAUVERGER Louis | VERNON | 01'12'22 | ||||
13 | 111 | LE GAVRE Benjamin | LA GACILLY | 01'12'28 | ||||
14 | 86 | FARRIS Marc | VERNON | 01'13'39 | ||||
15 | 88 | GAND Olivier | PAYS SEDANAIS | 01'13'46 | ||||
16 | 89 | GAND Guillaume | PAYS SEDANAIS | 01'13'51 | ||||
17 | 87 | MIEL Julien | PAYS SEDANAIS | 01'14'00 | ||||
18 | 104 | LOUCHEZ Benoit | OMOIS C-K | 01'14'22 | ||||
19 | 94 | DIOLLOT Pierre Antoine | NEVERS | 01'14'26 | ||||
20 | 96 | TIRTAINE Cedric | ST LAURENT | 01'15'07 | ||||
21 | 108 | GARNIER Yoann | DIJON ASPTT | 01'15'10 | ||||
22 | 95 | DULIEU Maxime | AUXERRE | 01'15'14 | ||||
23 | 118 | GATTEGNO Kevin | ROANNE | 01'16'00 | ||||
24 | 116 | GONDEAUX Robin | ST JEAN DE LOSNE | 01'16'06 | ||||
25 | 93 | DRIDER Yani | St GREGOIRE | 01'16'20 | ||||
26 | 77 | TOURNADE Benjamin | MANTES LA JOLIE | 01'16'31 | ||||
27 | 113 | ROY Julien | DIJON ASPTT | 01'16'44 | ||||
28 | 115 | DE GRANDI Pierre Adrien | STRASBOURG S.E.V. | 01'17'23 | ||||
29 | 120 | LEFEBVRE Leo | MULHOUSE | 01'18'03 | ||||
30 | 107 | LINCIO Romain | ST JEAN DE LOSNE | 01'18'55 | ||||
31 | 79 | SPIESS Sebastien | MULHOUSE | 01'19'22 | ||||
32 | 81 | GROSS Sebastien | MULHOUSE | 01'19'28 | ||||
33 | 114 | GUILLAUME Sebastien | ST JEAN DE LOSNE | 01'19'30 | ||||
34 | 124 | GUILLOT Ambroise | NANCY | 01'19'46 | ||||
35 | 119 | MANSU Adrien | PAYS SEDANAIS | 01'19'55 | ||||
36 | 76 | VEITH Quentin | MOLSHEIM | 01'20'15 | ||||
37 | 123 | HORNOY Benjamin | ROUEN | 01'23'59 | ||||
38 | 85 | HOBRY Quentin | PAYS SEDANAIS | 01'24'01 | ||||
39 | 83 | FIESS Theophile | ROUEN | 01'24'20 | ||||
40 | 117 | NAUDEIX Dimitri | ROUEN | 01'24'28 | ||||
41 | 82 | DOURLOU Florian | QUESNOY/DEULE | 01'27'40 | ||||
42 | 122 | CARLIER Kevin | C.N.V.O. TERGNIER | 01'29'42 | ||||
43 | 80 | ADAM Romain | PAYS SEDANAIS | 01'40'11 | ||||
44 | 78 | GOSSELIN Anthony | VALENCIENNES U.C. | 01'40'20 | ||||
<<< | 75 | MANESSE Jason | C.N.V.O. TERGNIER | Abandon | ||||
<<< | 121 | LEVEAU Tom | EPERNAY | 99'99'99 | ||||
<<< | 112 | BACH Vincent | MONDELANGE | Raye | ||||
<<< | 91 | PALLEAU Cyril | ST JEAN DE LOSNE | 99'99'99 | ||||
<<< | 97 | DENTZ Alexis | MULHOUSE | 99'99'99 | ||||
<<< | 101 | KETTANI LATU Tom | TROYES | Disqualifie |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 136 | HUBERT Julie | PAYS SEDANAIS | 01'15'45 | ||||
2 | 135 | BONIN Celine | DECIZE | 01'17'20 | ||||
3 | 138 | GANDON Wendy | LAVAL | 01'17'34 | ||||
4 | 132 | SOUCHEYRE Charlotte | LAVAL | 01'18'08 | ||||
5 | 139 | BURGER Constance | STRASBOURG S.E.V. | 01'18'12 | ||||
6 | 133 | PICHAUD Lucy | BOURGES | 01'19'25 | ||||
7 | 137 | GOSSET Justine | ST QUENTIN | 01'20'54 | ||||
8 | 131 | LEROY Sterenn | LAVAL | 01'21'02 | ||||
9 | 134 | SIMART Amandine | ST LAURENT | 01'21'07 | ||||
10 | 130 | BRANDICOURT Camille | ST LAURENT | 01'22'10 | ||||
11 | 140 | SCHNEE Lucille | STRASBOURG S.E.V. | 01'23'07 | ||||
12 | 143 | MOIZAN Fanny | ARGONNAIS CK | 01'23'47 | ||||
13 | 141 | PESEUX Amandine | BESANCON | 01'25'07 | ||||
<<< | 142 | ROUAZE Pauline | CARENTAN | 99'99'99 |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 158 | LE CORNEC Mathieu | PONTIVY | 01'17'50 | ||||
2 | 161 | NIELSEN Brice | ST JEAN DE LOSNE | 01'18'04 | ||||
3 | 160 | FERROT Clement | DIJON ASPTT | 01'18'05 | ||||
4 | 162 | BEUGNET Romain | ST LAURENT | 01'18'15 | ||||
5 | 164 | SIMON David | VIVONNE | 01'18'50 | ||||
6 | 156 | MARTIN Pierrick | ST LAURENT | 01'20'08 | ||||
7 | 150 | SIMART Pierre | ST LAURENT | 01'20'17 | ||||
8 | 157 | MUKENSTURN Florian | DECIZE | 01'20'53 | ||||
9 | 166 | GUINEBRETIERE Felix | ANGERS | 01'21'51 | ||||
10 | 163 | MARTIN Nicolas | LILLE | 01'22'21 | ||||
11 | 165 | MARTIN Vincent | DECIZE | 01'22'47 | ||||
12 | 153 | BART Adrien | ST LAURENT | 01'27'12 | ||||
13 | 167 | LEFRANC Arnaud | COUDEKERQUE | 01'27'19 | ||||
14 | 159 | USQUIN Nicolas | DIJON ASPTT | 01'27'22 | ||||
15 | 168 | BARSE Yohan | NEVERS | 01'27'25 | ||||
16 | 155 | FAUDOT Adrien | ST JEAN DE LOSNE | 01'28'18 | ||||
17 | 169 | PREVOST Sylvain | ST LAURENT | 01'28'58 | ||||
18 | 154 | LEGASTELOIS Vincent | CARENTAN | 01'30'58 | ||||
19 | 170 | KHALIFE Sammy | LILLE | 01'35'02 | ||||
20 | 151 | DELANNOY Vincent | LILLE | 01'58'51 | ||||
<<< | 152 | BOBIN Clement | ST JEAN DE LOSNE | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 175 | CORDELIER Sophie | ST JEAN DE LOSNE | 01'40'11 |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 184 | LAVENANT Etienne | C.N.V.O. TERGNIER | 01'35'10 | ||||
2 | 183 | PETIBOUT Christophe | ROANNE | 01'38'00 | ||||
3 | 182 | GERMAN Patrice | SAINT VIT | 01'38'08 | ||||
4 | 185 | ROGER Benoit | ROUEN | 01'40'11 | ||||
5 | 186 | HERBIN Chrsitophe | TROYES | 01'44'13 | ||||
6 | 181 | BLAISE Philippe | ROSIERES AUX SALINES | 01'50'11 | ||||
7 | 187 | RIEUF Frederic | St GREGOIRE | 01'56'01 | ||||
8 | 189 | VERVOUX Xavier | NOISY LE GRAND | 01'56'26 | ||||
9 | 180 | SALIBA Marc | NOISY LE GRAND | 02'15'25 | ||||
10 | 188 | MULLER Pierre | VALENCIENNES U.C. | 02'22'00 |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 208 | BRIAND Jean-francois | BOUCHEMAINE | 01'38'14 | ||||
2 | 204 | CHAUDOT Olivier | SAINT VIT | 01'40'16 | ||||
3 | 202 | ROULLET Jean Claude | CLOYES | 01'42'50 | ||||
4 | 203 | BETTENCOURT Jean | VERNON | 01'43'44 | ||||
5 | 205 | VAL Philippe | ST MIHIEL | 01'52'02 | ||||
6 | 196 | VERPILLAT Vincent | NOISY LE GRAND | 01'56'16 | ||||
7 | 195 | DOMINGUES Philippes | NOISY LE GRAND | 01'56'29 | ||||
8 | 201 | TSCHAN Christian | MULHOUSE | 01'57'25 | ||||
9 | 226 | POUILLAUDE Thierry | VALENCIENNES U.C. | 01'59'19 | ||||
10 | 200 | URBAN Alain | VERNON | 02'00'24 | ||||
11 | 199 | MARTIN Luc | ROUEN | 02'03'47 | ||||
12 | 207 | BES Laurent | NOISY LE GRAND | 02'05'17 | ||||
13 | 210 | AMELINE Bruno | MULHOUSE | 02'07'39 | ||||
14 | 209 | LERAY Franck | NOISY LE GRAND | 02'09'02 | ||||
15 | 206 | HUBERT Thierry | PAYS SEDANAIS | 02'13'09 | ||||
16 | 197 | ROGER Alain | ARGONNAIS CK | 02'13'34 | ||||
17 | 229 | MOREAU Frederic | VALENCIENNES U.C. | 02'26'31 | ||||
<<< | 198 | IGLESIAS Gilles | SNTM | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 216 | BENEZIT Claude | COURNON | 01'42'01 | ||||
2 | 224 | LEGRAND Eric | BONNIERES | 01'48'27 | ||||
3 | 223 | POULCALLEC Marc | BONNIERES | 01'48'53 | ||||
4 | 225 | MAURER Guy | MULHOUSE | 01'54'56 | ||||
5 | 228 | WIATTE Christian | MULHOUSE | 01'58'14 | ||||
6 | 231 | BRUNAULT Jean Michel | NANTES ATLANTIQUE | 01'58'23 | ||||
7 | 222 | JACATON Alain | LILLE | 02'03'28 | ||||
8 | 227 | MAYER Albert | MULHOUSE | 02'05'41 | ||||
9 | 220 | SOURY LAVERGNE Francois Xavier | VALENCIENNES U.C. | 02'09'46 | ||||
10 | 219 | BONNOT Bernard | MULHOUSE | 02'12'28 | ||||
11 | 215 | RENAUDINEAU Edgar | VALENCIENNES U.C. | 02'12'32 | ||||
12 | 217 | ROLLING Alain | MOLSHEIM | 02'23'15 | ||||
<<< | 230 | MACLET Saint Clair | ST QUENTIN | Absent | ||||
<<< | 218 | DUSART Patrick | VALENCIENNES U.C. | Raye | ||||
<<< | 221 | NAY Jean Paul | DECIZE | Raye |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 236 | SURANYI Gisele | BESANCON | 02'07'54 | ||||
2 | 237 | BAKKAUS Edwige | TROYES | 02'37'38 | ||||
3 | 235 | MATTEI Sandrine | QUESNOY/DEULE | 02'44'38 |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 243 | BAYLE Virginie | ST LAURENT | 01'47'47 | ||||
2 | 245 | PIERRE Francoise | NANCY | 02'23'17 | ||||
3 | 242 | IRIGOYEN Colette | VALENCIENNES U.C. | 02'25'22 | ||||
4 | 240 | MAILLARD Catherine | QUESNOY/DEULE | 02'46'31 | ||||
<<< | 241 | ROLIN Muriel | NANCY | Raye | ||||
<<< | 244 | TOITOT Nathalie | SAINT VIT | Absent |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 249 | VACHEY Marc | ST JEAN DE LOSNE | 02'03'08 |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 252 | MAIGROT Herve | SAINT VIT | 01'55'13 | ||||
2 | 251 | BAYLE Olivier | ST LAURENT | 02'13'41 | ||||
3 | 250 | MANTEAU Dany | Val d'Ardennes | 02'14'31 | ||||
4 | 253 | MARION Gabriel | DECIZE | 02'20'15 |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 261 | CERBELLE Jean Louis | CHARLEVILLE | 02'10'05 | ||||
<<< | 260 | LE CORRONC Herve | NANTES ATLANTIQUE | Abandon | ||||
<<< | 262 | LOQUET Michel | CARENTAN | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 291 | HUBERT Etienne | PAYS SEDANAIS | 01'36'01 | ||||
2 | 292 | URBAN Quentin | VERNON | 01'36'03 | ||||
3 | 289 | BURGER Guillaume | STRASBOURG S.E.V. | 01'37'20 | ||||
4 | 297 | PLANCHE Romain | ROANNE | 01'40'17 | ||||
5 | 290 | VIEILLE Mathieu | BESANCON | 01'40'55 | ||||
6 | 286 | GAND Loic | PAYS SEDANAIS | 01'40'56 | ||||
7 | 293 | LUTZ Jean Baptiste | BESANCON | 01'41'08 | ||||
8 | 288 | VERGER Vincent | ANGERS | 01'41'28 | ||||
9 | 296 | FOUYET Tony | AUXERRE | 01'42'30 | ||||
10 | 280 | MOLL Alexandre | VERNON | 01'42'45 | ||||
11 | 285 | CREUSOT Benjamin | BESANCON | 01'43'50 | ||||
12 | 282 | QUENTIN Aymeric | ST QUENTIN | 01'44'02 | ||||
13 | 284 | GESLAN Olivier | VERNON | 01'45'21 | ||||
14 | 287 | LETHO DUCLOS Romain | ST LAURENT | 01'46'26 | ||||
15 | 304 | MORIZUR Mathieu | LA GACILLY | 01'49'12 | ||||
16 | 300 | PIERRE Clement | NANCY | 01'49'50 | ||||
17 | 271 | CORDIER Bastein | PAYS SEDANAIS | 01'50'46 | ||||
18 | 307 | DESVIGNES Ludovic | ROANNE | 01'51'19 | ||||
19 | 310 | DAVUT Alexis | CAMBRAI | 01'52'00 | ||||
20 | 277 | CARON Hubert | ST LAURENT | 01'52'07 | ||||
21 | 298 | DEMOLY Thomas | GRAY | 01'53'32 | ||||
22 | 308 | MERCIER Remi | NANTES ATLANTIQUE | 01'54'22 | ||||
23 | 279 | STIENNE Quentin | QUESNOY/DEULE | 01'56'23 | ||||
24 | 303 | OMETTO Florian | MONDELANGE | 01'57'37 | ||||
25 | 278 | PHILIPPE Jules | CAMBRAI | 02'00'40 | ||||
26 | 305 | DELOGE Brice | GRAY | 02'00'58 | ||||
27 | 276 | GILET Barthelemy | ROUEN | 02'03'16 | ||||
28 | 270 | SEZEUR Baptiste | MOLSHEIM | 02'10'05 | ||||
29 | 311 | FRADET Jeremy | PAYS SEDANAIS | 02'10'41 | ||||
<<< | 272 | ARNAUD Clement | ROUEN | Raye | ||||
<<< | 309 | CHARRIER Julien | NANTES ATLANTIQUE | Abandon | ||||
<<< | 273 | LAURENT Remi | NANCY | Absent C M | ||||
<<< | 274 | POUSSIER Hugo | St GREGOIRE | Abandon | ||||
<<< | 275 | CHANSARD Simon | ROUEN | Raye | ||||
<<< | 306 | BERNIER Julien | ARGONNAIS CK | Abandon | ||||
<<< | 302 | SALINESI Pierre Jean | LAVAL | Raye | ||||
<<< | 281 | LEVILLAIN Gaetan | CARENTAN | Abandon | ||||
<<< | 301 | PIERRE Thibaut | NANCY | Abandon | ||||
<<< | 283 | LAVERRIERE Vincent | St GREGOIRE | Raye | ||||
<<< | 299 | PONCET Damien | NEVERS | Abandon | ||||
<<< | 295 | REINES Louis | TROYES | Abandon | ||||
<<< | 294 | LESENECHAL Mathieu | VERNON | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 332 | MOREL Gwendoline | ST LAURENT | 01'51'09 | ||||
2 | 329 | HERBIN Megane | TROYES | 01'51'13 | ||||
3 | 327 | BOUILLET Amelie | CAMBRAI | 01'51'50 | ||||
4 | 324 | DRIDER Kahina | St GREGOIRE | 01'55'25 | ||||
5 | 328 | ROSSELL Jenny | STRASBOURG S.E.V. | 01'56'42 | ||||
6 | 325 | CANEL Daphnee | ST LAURENT | 01'58'38 | ||||
7 | 331 | FOURNIER Ines | VERNON | 02'01'51 | ||||
8 | 334 | LECUYER Clarisse | RIBEMONT | 02'04'25 | ||||
9 | 330 | MARTINEAU Marine | NEVERS | 02'14'28 | ||||
10 | 320 | LEFLOND Anais | PAYS SEDANAIS | 02'20'01 | ||||
<<< | 335 | PARQUIN Delphine | AUXERRE | Raye | ||||
<<< | 321 | MATHIERE Madalene | VERNON | Abandon | ||||
<<< | 322 | BAUMANN Amelie | ST JEAN DE LOSNE | Abandon | ||||
<<< | 333 | REMY Cecilia | NANCY | Absent C M | ||||
<<< | 323 | DUBUS Pauline | ST QUENTIN | Raye | ||||
<<< | 326 | DUPONT Augustine | ST JEAN DE LOSNE | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 351 | EL MOUDEN Hakim | MANTES LA JOLIE | 01'52'00 | ||||
2 | 348 | LALET Tony | ST LAURENT | 01'52'57 | ||||
3 | 346 | MONEK Alexandre | BESANCON | 01'53'45 | ||||
4 | 347 | BALEMBOIS Julien | ST LAURENT | 01'55'08 | ||||
5 | 349 | LESIEUR Damien | ST JEAN DE LOSNE | 01'56'32 | ||||
6 | 350 | RANDANNE Gauthier | LILLE | 01'56'35 | ||||
7 | 344 | KLEINHANS Anthony | MULHOUSE | 01'58'20 | ||||
8 | 342 | DELANOY Maxime | LILLE | 02'01'01 | ||||
9 | 343 | BART Arthur | ST LAURENT | 02'01'09 | ||||
10 | 340 | VENET Jean | LILLE | 02'07'37 | ||||
11 | 345 | ROL Jean Baptiste | DIJON ASPTT | 02'09'40 | ||||
12 | 352 | SARRAZIN Pierre Michel | DIJON ASPTT | 02'10'14 | ||||
13 | 341 | LANOIZELEE Benjamin | DECIZE | 02'14'10 | ||||
<<< | 353 | CROUVEZIER Kevin | ST JEAN DE LOSNE | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 371 | LE CRUBIER Vincent/TASTARD Ronan | St GREGOIRE | 01'56'05 | ||||
2 | 360 | CLET Denis/PLACE Nicolas | DIJON ASPTT | 01'56'39 | ||||
3 | 368 | BOULANGER Stephane/TALON Jeremy | ST QUENTIN | 01'56'43 | ||||
4 | 361 | LE MENTEC Marc/LUCAS Edwin | St GREGOIRE | 01'57'32 | ||||
5 | 367 | BOCCON Maxime/PLUMEREL Guillaume | BESANCON | 02'03'00 | ||||
6 | 373 | BRIARD Christophe/FLEURIOT Vincent | VERNON | 02'03'59 | ||||
7 | 362 | BURLION Benoit/LUDWIG Philippe | EPERNAY | 02'10'01 | ||||
8 | 363 | BADIN Pierre Marie/LAMBERT Nicolas | LE GRAU DU ROI | 02'12'13 | ||||
9 | 369 | ORTU Mickael/PICHAUD Remi | BOURGES | 02'15'42 | ||||
10 | 364 | LONJON Philippe/MORGENTHALER Jerome | MOLSHEIM | 02'19'04 | ||||
11 | 372 | BEDEE Meddy/JABBOUR Abdelmajid | MANTES LA JOLIE | 02'21'35 | ||||
12 | 370 | FRENEY Sebastien/GAILLOT Benoit | SAINT VIT | 02'23'10 | ||||
<<< | 374 | MAILLOTTE Nicolas/MORAIS Yann | AC BOULOGNE BILLANCOURT | Abandon | ||||
<<< | 366 | DELVILLE Jerome/PIERRIN Patrice | ST QUENTIN | Abandon | ||||
<<< | 365 | BOULANGER Jeremy/HERMELLE Wilfried | VALENCIENNES U.C. | Abandon | ||||
<<< | 375 | LAVENANT Jerome/LECLERE Nathan | Thierache Sport Nature | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 385 | RAECKELBOOM Julie/THERIER Julie | ST LAURENT | 02'18'14 | ||||
2 | 383 | CROTTE Gwenaelle/SAPIN Nathalie | BOURGES | 02'27'05 | ||||
3 | 382 | CREUSOT Amandine/OTT Sandrine | BESANCON | 02'33'38 | ||||
4 | 381 | BELLON Laura/QUERE Claire | St GREGOIRE | 02'39'45 | ||||
5 | 384 | DUCHATELLE Edwige/IRIGOYEN Marion | VALENCIENNES U.C. | 02'57'23 | ||||
<<< | 380 | CAHOUET Claire/ROLLAND Sabine | NEVERS | Raye |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 392 | LAVAUVRE Emilien/PERROT Florent | DECIZE | 02'15'14 | ||||
2 | 391 | JOYEUX Julien/MUKENSTURN Brice | DECIZE | 02'20'04 | ||||
3 | 394 | DEMORY Gregory/SIMART Thomas | ST LAURENT | 02'20'20 | ||||
4 | 390 | METIER Anthony/METIER Cyril | DECIZE | 02'23'07 | ||||
<<< | 393 | GAMORY Romain/MICHELIN Mathieu | TROYES | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 407 | CAUCHOIS Lucie/CAUCHOIS Ludovic | VERNON | 02'14'57 | ||||
2 | 406 | GENOIS Bruno/OMETTO Aurelie | MONDELANGE | 02'17'56 | ||||
3 | 401 | PICARD Cyril/SYLVOZ Manon | DECIZE | 02'21'07 | ||||
4 | 403 | KOWALSKI Maximilien/MUGUET Vanessa | NANCY | 02'23'45 | ||||
5 | 405 | KESSLER Amelie/LESCLOTOUR Erwan | GERARDMER | 02'28'14 | ||||
6 | 402 | JAFRATE Emilie/MAYER Geoffrey | MULHOUSE | 02'31'26 | ||||
<<< | 404 | HOLSTEIN Guillaume/VUILLEQUEY Anne Caroline | SAINT VIT | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 418 | LUTZ Jean Baptiste/VIEILLE Mathieu | BESANCON | 01'28'29 | ||||
2 | 419 | GAND Loic/PAULAIS Adrien | PAYS SEDANAIS | 01'30'52 | ||||
3 | 417 | MOLL Alexandre/URBAN Quentin | VERNON | 01'33'25 | ||||
4 | 421 | GESLAN Olivier/LESENECHAL Mathieu | VERNON | 01'34'43 | ||||
5 | 411 | HUBERT Etienne/STENGER Remy | PAYS SEDANAIS | 01'36'17 | ||||
6 | 416 | DESVIGNES Ludovic/PLANCHE Romain | ROANNE | 01'36'18 | ||||
7 | 413 | PIERRE Clement/PIERRE Thibaut | NANCY | 01'37'45 | ||||
8 | 410 | CARON Hubert/LETHO DUCLOS Romain | ST LAURENT | 01'38'42 | ||||
9 | 422 | CASSELEUX Damien/QUENTIN Aymeric | ST QUENTIN | 01'40'36 | ||||
10 | 426 | CHARRIER Julien/MERCIER Remi | NANTES ATLANTIQUE | 01'42'22 | ||||
11 | 420 | BISCHOFF Florent/CREUSOT Benjamin | BESANCON | 01'45'02 | ||||
12 | 415 | DELOGE Brice/DEMOLY Thomas | GRAY | 01'46'58 | ||||
13 | 414 | DAVUT Alexis/PHILIPPE Jules | CAMBRAI | 01'49'10 | ||||
14 | 425 | CORDIER Bastein/FRADET Jeremy | PAYS SEDANAIS | 01'50'14 | ||||
15 | 412 | LAURENT Remi/TOSSER ROUSSEY Loic | NANCY | 01'58'21 | ||||
<<< | 424 | LAVERRIERE Vincent/POUSSIER Hugo | St GREGOIRE | Raye | ||||
<<< | 423 | ARNAUD Clement/GILET Barthelemy | ROUEN | Raye |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 432 | CANEL Daphnee/MOREL Gwendoline | ST LAURENT | 01'48'15 | ||||
2 | 434 | BOTTE Anne Marie/PARQUIN Delphine | AUXERRE | 01'54'16 | ||||
3 | 435 | BOUILLET Amelie/PAUL Noemie | CAMBRAI | 01'59'06 | ||||
<<< | 433 | BAUMANN Amelie/DUPONT Augustine | ST JEAN DE LOSNE | Abandon | ||||
<<< | 430 | FOURNIER Ines/MATHIERE Madalene | VERNON | Raye |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 444 | BALEMBOIS Julien/LALET Tony | ST LAURENT | 01'43'12 | ||||
2 | 443 | EL MOUDEN Hakim/GENOT Baptiste | MANTES LA JOLIE | 01'46'07 | ||||
3 | 440 | DELANOY Maxime/RANDANNE Gauthier | LILLE | 01'47'10 | ||||
4 | 445 | CROUVEZIER Kevin/LESIEUR Damien | ST JEAN DE LOSNE | 01'51'43 | ||||
5 | 441 | HUOT MARCHAND Antoine/MONEK Alexandre | BESANCON | 01'58'41 | ||||
<<< | 442 | ROL Jean Baptiste/SARRAZIN Pierre Michel | DIJON ASPTT | Absent C M |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 457 | CHAUDOT Olivier/GERMAN Patrice | SAINT VIT | 01'31'51 | ||||
2 | 451 | JEGOUX Yannick/ROGER Benoit | ROUEN | 01'34'46 | ||||
3 | 459 | BETTENCOURT Jean/URBAN Alain | VERNON | 01'37'49 | ||||
4 | 455 | HAMM Olivier/NIVOIX Pascal | CHARLEVILLE | 01'40'19 | ||||
5 | 452 | MAURER Guy/TSCHAN Christian | MULHOUSE | 01'45'40 | ||||
6 | 456 | AMELINE Bruno/WIATTE Christian | MULHOUSE | 01'48'50 | ||||
7 | 454 | BEDEE Marc/NIELVILLE Philippe | MANTES LA JOLIE | 01'50'53 | ||||
8 | 453 | BONNOT Bernard/MAYER Albert | MULHOUSE | 01'56'24 | ||||
9 | 450 | BOURLA Philippe/GUZIK Didier | VALENCIENNES U.C. | 01'57'52 | ||||
10 | 458 | DUSART Patrick/SOURY LAVERGNE Francois Xavier | VALENCIENNES U.C. | 02'10'30 |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 462 | MAILLARD Catherine/MATTEI Sandrine | QUESNOY/DEULE | 03'02'39 | ||||
<<< | 461 | BOULY Dominique/RIGOLOT Claudine | GRAY | Raye |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 469 | MOREL Francoise/MOREL Jean Michel | SNTM | 02'00'48 | ||||
2 | 466 | IRIGOYEN Colette/POUILLAUDE Thierry | VALENCIENNES U.C. | 02'04'56 | ||||
3 | 468 | FOURNIER Nelly/VERON Yvon | VERNON | 02'05'15 | ||||
4 | 470 | MOREAU Frederic/MOREAU Nina | VALENCIENNES U.C. | 02'17'36 | ||||
<<< | 467 | MAIGROT Herve/TOITOT Nathalie | SAINT VIT | Absent |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 478 | KETTANI LATU Tom/MANERA Mathieu | TROYES | 01'04'00 | ||||
2 | 477 | DENTZ Alexis/LAVE Gauthier | MULHOUSE | 01'04'40 | ||||
3 | 497 | BEAUVERGER Louis/MOLL Maxime | VERNON | 01'05'11 | ||||
4 | 485 | GAND Guillaume/GAND Olivier | PAYS SEDANAIS | 01'06'00 | ||||
5 | 479 | GUILLOT Ambroise/MICHAUX Loic | NANCY | 01'06'19 | ||||
6 | 489 | HAGENBACH Vincent/MAITRE Jeremy | MULHOUSE | 01'06'36 | ||||
7 | 488 | GARNIER Yoann/ROY Julien | DIJON ASPTT | 01'07'20 | ||||
8 | 490 | DE GRANDI Pierre Adrien/ROTMAN Gautier | STRASBOURG S.E.V. | 01'08'25 | ||||
9 | 486 | HOMBERT Alexis/SCREVE Thomas | CHAUNY | 01'08'54 | ||||
10 | 484 | DULIEU Maxime/REBELO Fabio | AUXERRE | 01'09'00 | ||||
11 | 480 | GROSS Sebastien/SPIESS Sebastien | MULHOUSE | 01'11'20 | ||||
12 | 491 | HOBRY Quentin/MIEL Julien | PAYS SEDANAIS | 01'11'45 | ||||
13 | 476 | BAILLEUL Pierre/TOURNADE Benjamin | MANTES LA JOLIE | 01'12'28 | ||||
14 | 475 | CHAMINEAUD Felix/ROBILLARD Loic | NEUVIC | 01'12'35 | ||||
15 | 482 | CALIN Flavien/LEFORT Benjamin | CHARLEVILLE | 01'12'46 | ||||
16 | 492 | BOUSSARD Adrien/OUGIER David | GRAY | 01'13'25 | ||||
17 | 483 | GONDEAUX Robin/GUILLAUME Sebastien | ST JEAN DE LOSNE | 01'16'12 | ||||
18 | 495 | GHALECKI Damien/IGRAS Alexandre | CHAUNY | 01'16'15 | ||||
19 | 496 | GOUBET Yann/HELLEBOID Maurice | ST LAURENT | 01'18'52 | ||||
20 | 493 | ADAM Romain/MANSU Adrien | PAYS SEDANAIS | 01'21'06 | ||||
21 | 481 | MARION Clovis/RIGEOT Jeremy | DECIZE | 01'22'15 | ||||
<<< | 498 | FIOUX Adrien/GATTEGNO Kevin | ROANNE | Abandon | ||||
<<< | 487 | LINCIO Romain/PALLEAU Cyril | ST JEAN DE LOSNE | Absent | ||||
<<< | 494 | HORNOY Benjamin/NAUDEIX Dimitri | ROUEN | Abandon |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 507 | BURGER Constance/SCHNEE Lucille | STRASBOURG S.E.V. | 01'12'41 | ||||
2 | 506 | GANDON Wendy/SOUCHEYRE Charlotte | LAVAL | 01'13'24 | ||||
3 | 501 | BRANDICOURT Camille/SIMART Amandine | ST LAURENT | 01'15'20 | ||||
4 | 505 | BIBRE Aurelie/BLONDEAU Juliette | CHAUNY | 01'17'28 | ||||
5 | 504 | BINETEAU Anais/HUBERT Julie | PAYS SEDANAIS | 01'21'18 | ||||
6 | 502 | DOUCET Betty/DOUCET Sophia | C.N.V.O. TERGNIER | 01'25'46 | ||||
7 | 508 | BLEUZE Pauline/WYSS Clemence | CHARLEVILLE | 01'30'53 | ||||
8 | 510 | ARCE Ainhoa/CHEVALIER Tera | ROCHEFORT | 01'31'03 | ||||
9 | 509 | BAIOTTO Isabelle/PRILLARD Manon | SAINT VIT | 01'38'40 | ||||
<<< | 503 | CLIN Marion/MARIAGE Amelie | GUISE | Absent |
|
||||||||
Place | Ligne | Bateau | Club | Temps | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 518 | MARTIN Vincent/MUKENSTURN Florian | DECIZE | 01'11'34 | ||||
2 | 519 | BEUGNET Romain/MARTIN Pierrick | ST LAURENT | 01'12'38 | ||||
3 | 515 | FERROT Clement/USQUIN Nicolas | DIJON ASPTT | 01'13'00 | ||||
4 | 522 | MATHON Etienne/SIMON David | VIVONNE | 01'14'42 | ||||
5 | 520 | BART Adrien/SIMART Pierre | ST LAURENT | 01'17'04 | ||||
6 | 517 | BOBIN Clement/FAUDOT Adrien | ST JEAN DE LOSNE | 01'19'03 | ||||
7 | 521 | KHALIFE Sammy/MARTIN Nicolas | LILLE | 01'20'39 | ||||
8 | 516 | LETHO DUCLOS Valentin/PREVOST Sylvain | ST LAURENT | 01'25'10 |